Sürdürülebilirlik Banner

Sürdürülebilirlik Anlayışımız

Banvit BRF olarak sadece tüketicilerimizin yaşamlarına lezzet ve pratiklik katan ürünler üretmekle kalmıyor, faaliyetlerimizde sürdürülebilirliği de odağımıza alıyoruz. Bu kapsamda doğadaki ayak izini azaltmak amacıyla; tasarruf tedbirlerinden enerji ve geri dönüşümlü ambalajlara, hayvan refahından atık yönetimine kadar uzanan farklı alanlarda uygulamalar yürütüyoruz. 

Global Sürdürülebilirlik Vizyonumuz

BRF’in sürdürülebilirlik konusundaki kamuoyu ile paylaştığı 5 ana ilkesi;

  1. Çevreyi korumak ve eko verimli olmak,
  2. Farklılıkları kapsamak ve çoğulcu olmak,
  3. Hayvan refahını teşvik etmek,
  4. Küresel zorluklara karşı yenilikçi- sürdürülebilir çözümler elde etmek,
  5. Ortaklarımızla uyum içerisinde hareket etmek ve içinde bulunduğumuz toplulukları olumlu yönde etkilemek.

Ayrıca bu ilkeler etrafında oluşturduğu 22 sürdürülebilirlik taahhüdü bulunmaktadır.

Global şirketimiz BRF, 2019 yılından beri Brezilya Borsası B3’ün kurumsal sürdürülebilirlik endeksi hisse senedi portföyünde yer alıyor. 2007 yılından bu yana BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin imzacısı olmanın yanı sıra 2019 yılında da BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin Brezilya Ağı rehberlik konseyine üye oldu ve çevresel etkiyi azaltmaya yönelik girişimlere ve projelere yaklaşık 30 milyon dolar yatırım yaptı.

BRF ayrıca 10 yılı aşkın bir süredir Brezilya Sera Gazı Protokol Programı’nın bir üyesi. Ham madde izlenebilirliğine önem veriyor. Amazon ormanlarındaki, yasa dışı ormansızlaşma yoluyla elde edilen tarımsal alanlarda üretilen ham maddeleri kullanmıyor. Üretiminde kullandığı suyun tamamını arıtıyor. 2025 yılına kadar toplam su tüketimini %13 azaltmayı hedefliyor. Brezilya’nın 8 eyaletinde ağaçlandırma çalışmaları yapıldı. 31 bin hektarlık ekilmiş ormanın korunmasını sağlıyor.

BRF Enstitüsünün gıda bağışı ve gıdanın doğru kullanımına yönelik yürüttüğü sosyal faaliyetlerden bugüne kadar 400 binden fazla insan yararlandı. BRF, 2030 yılına kadar faaliyet gösterdiği bölgelerdeki toplumun gelişimi için yaklaşık 80 milyon dolar yatırım gerçekleştirmeyi hedefliyor.