İSG haftasını kutladık…


Tüketicilerimize sağlıklı ve güvenilir lezzetler ulaştırmanın yolu, öncelikle üretim tesislerimizdeki iş sağlığı ve güvenliğinden geçiyor. Bu bilinçle, Banvit olarak birincil hedeflerimizden biri de üretim tesislerimizdeki İş Sağlığı ve Güvenli’ğinin (İSG) sağlanması, bu konudaki bilinç düzeyinin artırılması ve gerekli kuralların en üst seviyede uygulanmasını desteklemektir.


Bu doğrultuda şirketimizde de Global İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’nı düzenli olarak kutluyoruz. Bu yıl Bandırma, Elazığ ve İzmir kampüslerimizde İSG Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenledik.


Bölge direktörlerimizin yapmış olduğu açılış toplantılarında, Banvit A.Ş. olarak şirket içinde kullanacağımız 10 Altın Kuralı çalışanlarımızla paylaştık. Hazırlanan 10 Altın Kuralın bulunduğu pankartlar, hem bölge direktörlerimiz hem de çalışanlarımız tarafından imzalanarak, belirlenen kurallara bağlılığın oluşturulması ve katılımın sağlanması hedeflendi.


Hafta içerisinde İş Sağlığı ve Güvenliği’nin önemini vurgulamak ve daha çok farkındalık yaratabilmek amacıyla kampüslerimiz içerisinde hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenledik.


İSG Haftasında neler yaptık?


1- Bölge direktörlerimiz tarafından yapılan açılış konuşmasıyla İş Güvenliği Haftası etkinliği başlatıldı.


2- Doktorlarımız tarafından alkollizm, sigara alışkanlığı, erkek ve kadın sağlığı ile ilgili konularda hafta boyunca eğitimler verildi.


3- Kilitleme etiketleme sistemleriyle ilgili tedarikçilerle birlikte eğitimler verilerek kilitleme etiketleme sistemleri tanıtıldı.


4- İş Sağlığı ve Güveliğine yıl boyunca en çok katılımı sağlayan personellere bölüm müdürleri tarafından sertifikalar verildi.


5- Doktorlarımız tarafından üretim ve ofis çalışanlarına jimnastik hareketleri yapılarak sağlık için önleyici davranışlar hakkında bilgi verildi.


6- Doktorlar ve iş güvenliği uzmanları çalışma alanlarını ziyaret ederek çalışma ortamlarında ergonomiye uygun olmayan davranışlarla ilgili düzeltmeler ve bilgilendirmeler yaptılar.


7- Çevresel farkındalık temasını ele almak için çevre mühendisleri tarafından eğitimler verildi.


8- Sürücülerle görüşmeler yapılarak emniyet kemeri kullanımına, güvenli sürüş kurallarına önem ile ilgili bilgiler verildi.


9- Taşeronlar da çalışmalara dahil edilerek farkındalık yaratıldı.


10- Acil durum tatbikatı düzenlenerek olası acil durumlarda yapılacaklar konusunda personeller bilgilendirildi.